Ezt olvasta már?


Augusztus 13-án kezdi a felkészülést a Szekszárd

Az Atomerőmű KSC Szekszárd a hivatalos honlapján jelentette be, hogy augusztus 13-án kezdi a felkészülést a 2018/2019-es évadra. Emellett az is hivatalossá vált, hogy a szekszárdiak új igazolásai Nevena Jovanovic és Abby Bishop. Részletek a klub közleményében.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 2018. augusztus 13-án kezdi meg a közös felkészülést a 2018/2019-es szezonra. Klubunk a nyári szünetben két olimpiai bronzérmessel, az ausztrál Abby Bishoppal és a szerb Nevena Jovanoviccsal erősítette meg játékoskeretét.

Közel három és fél hónapos nyári szünet után augusztus 13-án újra edzésbe áll az Atomerőmű KSC Szekszárd NB1-es csapata. A fárasztó 2017/2018-as szezon után a játékosoknak és a szakembereknek is nagy szüksége volt a pihenésre, hogy az előttünk álló évadot újult erővel tudják megkezdeni.

A KSC háza táján ennek ellenére a holtszezon alatt sem állt le a munka, hiszen a klubvezetés egész nyáron a játékoskeret összeállításán fáradozott. Az előrelátó tervezésnek köszönhetően a csapat magyar magja (Bálint Réka, Gereben Lívia, Kiss Virág, Mansaré Manty, Studer Ágnes, Studer Zsuzsa, Theodoreán Alexandra és Vincze Nikolett) már az előző évad során elkötelezte magát Szekszárdra, így az állandóságban és az összeszokottságban bízva Djokics Zseljko vezetőedző idén is tovább folytathatja a 2016 februárjában megkezdett csapatépítési munkáját.

Bár a szakvezetés a légiósok közül Krnjics Szara és Teja Oblak játékával egyaránt elégedett volt, előbbi Győrből, utóbbi pedig Prágából kapott visszautasíthatatlan ajánlatot. Szintén távozott az év közben igazolt Márcia Costa, aki a szezon zárultával visszatért Portugáliába. Jó hír viszont, hogy a tavaly remek első európai szezont záró Erica McCall jelezte visszatérési szándékát, így ha a szerződése véglegesítésre kerül, akkor a 2018/2019-es évadban is kék-fehér színekben láthatjuk a csupaszív bedobót. Erica a WNBA-szereplését követően, várhatóan szeptember 10-én csatlakozik a csapathoz.

A távozók pótlásáról Szabó Gergő klubigazgató az alábbiakat mondta el: “Már a nyár elején megvolt, hogy kiket igazolunk az idei szezonra, ennek keretében állapodtunk meg az ausztrál Abby Bishoppal és a szerb Nevena Jovanovicssal. Tervünk volt a Szekszárdra visszatérni szándékozó Erica McCall honosítása is, de az elhúzódó folyamat nagy sajnálatunkra végül sikertelenül zárult. Emiatt az utolsó pillanatban változtatásra kényszerültünk: a tengerentúli játékosok számának korlátozására tekintettel egy amerikai irányítóval július végén szerződést kellett bontanunk. Hiába volt tehát kész a csapat, jelenleg újra nagy erőkkel dolgozunk azon, hogy egy európai játékossal minél hamarabb betöltsük a negyedik légiós helyünket.”

Érkezett: Abby Bishop (AUS), Nevena Jovanovics (SRB).

Távozott: Antóni Csenge, Márcia Costa (POR), Krnjics Szara, Teja Oblak (SLO).

Az Atomerőmű KSC Szekszárd jelenlegi játékoskerete: Bálint Réka, Abby Bishop (AUS), Gereben Lívia, Nevena Jovanovics (SRB), Kiss Virág, Mansaré Manty, Erica McCall (USA), Studer Ágnes, Studer Zsuzsa, Theodoreán Alexandra, Vincze Nikolett. Vezetőedző: Djokics Zseljko. Másodedző: Maljkovics Borisz.

A szerb Nevena Jovanovics a KSC Euroliga-selejtező ellenfelétől, a francia bronzérmes Villeneuve d’Ascq együttesétől érkezett.

A 28 éves, 182 cm magas, 2-3-as poszton bevethető szerb válogatott játékos szülővárosában, Kraljevoban kezdett kosárlabdázni, ahonnan 2008-ban Kevevárára igazolt. Az itt eltöltött két szezont követően megfordult a Radivoj Koracs, illetve a Partizan Galenika együttesénél is. 2013 és 2015 között – Djokics edző keze alatt – két szezont húzott le a PEAC együttesénél, ahol egy Magyar Kupa győzelmet és egy bajnoki ezüstérmet szerzett. A pécsi évek után Törökországban (Edirnespor, Yakin Dogu Universitesi), majd pedig Franciaországban (Basket Landes, ESBVA-LM) profiskodott. A szerb válogatottal 2015-ben a magyar-román rendezésű Európa Bajnokságon első helyen zárt, 2016-ban pedig a riói olimpián bronzérmet szerzett.

“A Szekszárd két döntőt játszott tavaly, abból az egyiket megnyerte, tehát ez egy motivált, nagyratörő klub és én emiatt döntöttem úgy, hogy ide igazolok. Örülök, hogy itt lehetek és készen állok arra, hogy segítsem a csapatot az összes idén kitűzött célja elérésében. A szerb válogatott tagjaként idén nyáron nem veszünk részt világversenyen, de pár hetes összetartás keretein belül edzettünk és játszottunk néhány mérkőzést is – majd most egy kis pihenő után elkezdem az egyéni felkészülést a következő szezonra, röviddel azután pedig csatlakozom a KSC edzőtáborához. A dolgok természete ebben a sportágban, hogy sokszor egykori csapattársaid, edzőid, csapataid ellen kell pályára lépned. Örülök, hogy újból találkozhatunk, azonban most már a Szekszárd játékosaként teljes erőmmel a saját csapatomra koncentrálok” – utalt ezzel a szerb játékos a KSC Euroliga-selejtezőbeli ellenfélére, a francia ESBVA-LM alakulatára, akiknél az előző idényt töltötte.

Neca a tervek szerint augusztus 20-án érkezik Szekszárdra.

Az ausztrál Abby Bishop neve szintén nem ismeretlen hazánkban, hiszen a 29 éves, 189 centi magas center korábban a PEAC-nál (2014) és a DVTK-nál (2015) is eltöltött egy-egy fél szezont.

Abby pályafutása során – hazája bajnoksága (WNBL) mellett – három évad erejéig kipróbálta magát a WNBA-ben, de megfordult már Franciországban, illetve tavaly az orosz Novoszibirszk együttesénél is.

A középjátékos a 2012-es londoni olimpián Ausztrália válogatottjával bronzérmet szerzett, 2010-ben pedig a Seattle Storm együttesével WNBA-t nyert. Ausztráliában három bajnoki címe van (2007, 2009, 2010), míg Magyarországon a DVTK-val egy bajnoki és Magyar Kupa ezüstöt (2015), a PEAC-cal pedig egy Magyar Kupa aranyat és egy bajnoki ezüstöt szerzett (2014). A játékos 2015-ben a Sopron kívánságlistáján is szerepelt, de végül közös megegyezéssel az előszezon során elálltak a szerződéskötéstől.

Abby várhatóan szeptember 1-én nevelt kislányával, Zalával érkezik majd Magyarországra.

A KSC játékoskerete 2018. augusztus 13-án, a Szekszárd Városi Sportcsarnokban kezdi meg a felkészülést a 2018/2019-es szezonra. A csapat az előszezon során várhatóan a következő menetrend szerint fog edzőmeccseket játszani:

 

2018. aug. 25. (szombat) 11:00, Szekszárd: MTK-Budapest (Zárt kapus!)

2018. szept. 1. (szombat) 17:00, Budapest: NKE-Csata

2018. szept. 8. (szombat) 17:00, Szekszárd: NKE-Csata

2018. szept. 14-16. (péntek-vasárnap), Zalaegerszeg: Göcsej Kupa

2018. szept. 22-23. (szombat-vasárnap), Szekszárd: Sió Kupa

2018. szept. 29. (szombat), Szekszárd: ellenfél egyeztetés alatt

 

A KSC az új szezont új arculattal kezdi meg, amelynek keretében – egyebek mellett – újragondolt egyesületi logóval, mezekkel, kabalafigurával, ajándéktárgyakkal, illetve augusztus második felétől egy megújult honlappal jelentkezik majd.

 

 

Forrás: Atomerőmű KSC Szekszárd hivatalos honlap







0
0
0

hírek innen, onnan

A kilencszeres világbajnok Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

A 33 éves szupersztár 2028 végéig kötelezte el magát.

Komoly családi vita robbant ki Erős Antónia házasságában: meghökkentő kijelentést tett a gyerekeik jövőjéről

Érdekes családi vita bontakozott ki Erős Antónia és férje között a gyermekeik jövőjéről.

Megszólalt a svájci pénzügyminiszter a UBS sorsával kapcsolatban

A svájci pénzügyminiszter szerint az UBS-nek teljes mértékben fel kell tőkésítenie saját tőkével külföldi leányvállalatait,...

Elképesztő kutatás jelent meg: ez minden ötödik németet érint

Sok német számára elérhetetlen álom lett a nyári vakáció: az ország lakosságának 21 százaléka nem engedheti meg magának az egyhetes...

Pottyondy Sulyok Tamásról: Eddig lószart sem csinált, nem tudom, Orbán Viktor mivel szorongatja a tökeit

A közéleti influenszer új videójában az államfő mellett Matolcsy Györgyöt, Lázár Jánost és Pócs Jánost sem kímélte. Arról is...

Döntött a parlament: vége a jelenlegi közmédiának, betiltották a gigaplakátokat és a gyűlöletkeltő reklámokat

A parlament 145 fős többséggel fogadott el egy törvénycsomagot, amely alapjaiban alakítja át a közmédiát és a közterületi...

A világ legnagyobb politikai tévedése, amiből garantáltan semmit nem tanultunk

Tíz éve indult a Brexit, ami minden brit kormányfő számára mást jelentett, egyedül az örök kívülálló Nigel Farage maradt hű az...

Véget ér az MTVA-korszak: elfogadta a parlament a médiatörvényt

Elfogadták a magyar közmédia teljes átalakításáról szóló törvényt, amely alapjaiban változtatja meg az állami médiaszolgáltatás...

Trump nagy bajban: már európai szövetségesei is menekülnek tőle

Az európai populista jobboldal számára Donald Trump amerikai elnök támogatása egykor politikai előnynek számított. Ma már nem az. A Trump...

Nagy lánggal égett egy furgon az Astorián

A Ferihegyi repülőtérre vezető úton is kigyulladt egy autó.

A hatóság lecsap a rákkeltő anyagokat tartalmazó kozmetikumokra, amelyek ott lapulnak a fürdőszobádban

A fogyasztóvédelem az EU-ban betiltott, egészségre káros összetevőket tartalmazó termékeket keresnek. Az akciót az indokolja, hogy az...

0

Sport

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka

Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja

A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.

0
0

Bulvár

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra

Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

5000 német katona indult meg a fehérorosz határra

Németország 5000 katonát telepít Litvániába a NATO keleti szárnyának védelmére, akár kötelező vezénylésekkel is. A 5000 német katona indult meg a fehérorosz határra bejegyzés először Acnews-én jelent meg.

Tényleg visszatér a vezetékes telefon az otthonokba? A fiatalok szerint nem véletlenül

Volt idő, amikor a vezetékes telefon szinte minden otthon természetes része volt. Aztán jöttek a mobilok, az okostelefonok és az állandó online jelenlét, a régi készülékek pedig szinte egyik napról a másikra eltűn

Nem kegyelmezett a bíróság: azonnal bilincs került a volt igazságügyi miniszterre

Huszonöt évi börtönre ítélték a hadiállapot kihirdetésében játszott szerepe miatt a volt dél-koreai igazságügyi minisztert. Súlyosbították az eredeti ügyészi indítványt.

blogmorzsák

Túrabicajjal a Balaton keleti medencéjét megkerülő Kiskörön

Még kényelmes tekeréssel, sok nézelődéssel is megtehetjük ezt a távot egyetlen nap alatt.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0