Ezt olvasta már?


Koronavírus - Vidéken fokozatosan megnyílnak a parkok, de maradnak óvintézkedések

A koronavírus-járvány miatti óvintézkedéseket betartva több vidéki településen már újranyithatnak szabadidőközpontok, parkok, de a biztonsági előírások továbbra is érvényesek, sok helyen a hétvégén is lesznek még korlátozások kirándulóhelyeken.

A Csongrád megyei Makón szombaton nyit a Maros-parti Kalandparton a strand és a központi büfé, a szabadtéri játékok azonban még nem használhatók. Újra várja a vendégeket a Lombkorona sétány is, de a látogatóknak több járványügyi óvintézkedést be kell tartaniuk, így kötelező a szájmaszk viselése és a bejáratnál elhelyezett fertőtlenítő használata - közölte Farkas Éva Erzsébet polgármester.

Hódmezővásárhelyen a kedden megnyitott Török Sándor Strandfürdő és Gyarmati Dezső Sportuszodában "idősávokat" jelöltek ki: a 65 év felettiek 9 és 12 óra között használhatják a kültéri medencéket, a fiatalabbak ezt megelőzően és délután úszhatnak.

A Szentesi Sport- és Üdülőközpont 25 méteres kültéri medencéjét szerdától használhatják az úszók. A termálvizes medencék még nem használhatók.

A hétfőn újranyitott Szegedi Vadasparkot a távolságtartásra vonatkozó előírások betartásával látogathatják a vendégek.

Szombathelyen szerdán megnyíltak a rekreációs övezetek - Csónakázó-tó, sportliget, emlékmű - közelében lévő parkolók, ezután az autóval érkezők is látogathatják ezeket a helyszíneket. Pénteken megnyitják a játszótereket is, ahol tájékoztató táblákon ismertetik a járvány idején is biztonságos használatukat. Szombathelyen várhatóan május 13-ától valamennyi óvodában és bölcsődében tartanak ügyeletet, ötös csoportokban foglalkoznak majd a gyerekekkel.

Somogy megyében a Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpont megkezdte a nyitáshoz szükséges előkészületeket. A honlapjukon azt írták, hogy vendégeket csak a kormányzati részletszabályok ismeretében fogadnak. Úgy vélik, három-négy hét még biztosan kell ahhoz, hogy a fürdőzni vágyók használhassák a létesítményeket.

Siófok fokozatosan nyitja meg óvodáit és bölcsődéjét, egyelőre zárva maradnak a közterületi játszóterek, a könyvtár, és a város kulturális központja. Hétvégére ismét lezárják a város part menti Rózsakertjét a turisták elől - közölte Lengyel Róbert polgármester a város honlapján.

Győr-Moson-Sopron megyében a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. fertőtlenítette a soproni parkerdőben az összes szabadtéri játszóterét és a kilátókat, így ismét látogathatók. A Károly-kilátó és a Kőhalmy Vadászati Múzeum azonban továbbra is zárva marad.

A székesfehérvári központtal működő VADEX Mezőföldi Zrt. péntektől újra megnyitja Fejér megyei szabadtéri közjóléti létesítményeit, vadasparkját és kilátóit: ismét látogatható lesz a Pákozd-Sukorói Arborétum és Vadaspark, a Bence-hegyi kilátó, a Gaja-völgyi Tájcentrum a Károlyi-kilátóval együtt, valamint a Soponyai Ökoturisztikai Központ - közölte a társaság a honlapján.

A nem szabadtéri létesítmények, múzeumok, azaz a fehérvárcsurgói Bársony-ház, a soponyai Erdészeti-Vadászati Múzeum és a sukorói tájház - beleértve a halászati múzeumot - továbbra is zárva tartanak.

Szombattól újra látogatható a hévízi tófürdő - közölte honlapján a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház. Az intézmény tájékoztatása szerint egyelőre csak a szabadtéri részleg nyit ki.

A koronavírus-járvány okozta helyzetben a pécsi Csorba Győző Könyvtár új szolgáltatást indított: szerdától néhány száz forintért heti egyszer házhoz viszik a kikölcsönzött könyveket a beiratkozott olvasóknak.

A Pécsi Egyházmegye szombaton online módon igyekszik pótolni a máriagyűdi gyalogos zarándoklatot. Az egyházmegye YouTube csatornáján egész napos élő adással jelentkeznek Máriagyűdről.

Gazdasági társaságok is részt vesznek a járvány elleni küzdelemben adományokkal, illetve szolgáltatásaik újraindításával.

A Videoton Holding Zrt. magas minőségű félálarcokat adományozott a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórháznak, amelyhez a társaság 3D technológiával gyártott a legmagasabb fokú védelmet garantáló szelepet.

Emellett a cégcsoport vásárolt három lélegeztetőgépet a megyei kórháznak, kettőt pedig a Dél-Pesti Centrumkórháznak, és még öt vásárlására van lehetőségük, amelyekkel kapcsolatban a dunaújvárosi és a kaposvári kórházzal már egyeztettek.

A siófoki központú Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. újraindította a koronavírus-járvány terjedésének mérséklése érdekében márciusban felfüggesztett egyes tevékenységeit: a csatornabekötések átvételét, a szakfelügyelet biztosítását, a hálózatdiagnosztikát és a külsős megrendelésre végzett laborvizsgálatokat. A bekötési vízmérők cseréjét és leolvasását a tervek szerint június elején kezdik meg. A cégnél ugyanakkor továbbra is szünetel a személyes ügyfélfogadás.







0
0
0

hírek innen, onnan

Nagy bejelentés: Az NB I legmasszívabb kapuspárosa aláírt az ETO-hoz

Samuel Petrás és Megyeri Balázs is egy-egy évvel meghosszabbította most lejáró szerződését az ETO-val.

Horvátországba készülsz? Sokan meglepődnek, mennyibe kerül csak az autópálya

A horvát tengerpart évről évre a magyarok egyik legnépszerűbb nyári úti célja, ám a nyaralás költségeinek tervezésekor sokan...

Kábelelvágás az M1-es mellett: több településen is elszállt az internetkapcsolat

Órákra megbénult az internet az M1-es autópálya környékén: egy elvágott kábel okozta a káoszt.

NKA-botrány: hatan őrizetben

Hat embert vett őrizetbe a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) által kifizetett, 17 milliárd forintot...

Megint áll a bál Londonban – miért cserél miniszterelnököt a Munkáspárt?

Tíz év alatt hat miniszterelnököt fogyasztott el Nagy-Britannia, most éppen a munkáspárti Keir Starmer kénytelen távozni a posztjáról....

Elvis Presleyvel is együtt játszott a magyar díva – Nancy Kovack lábai előtt hevert Hollywood

Paul Newman, Tony Curtis, Gábor Zsazsa, hogy csak a legismertebb magyarszármazású hollywoodi sztrárokat említsük. Számunkra ismeretlenül...

Nyakunkon a digitális euró: megvan, mikortól fizethetünk vele

Az Európai Parlament gazdasági szakbizottsága jóváhagyta a digitális euró bevezetéséről szóló rendelettervezetet, amellyel az Európai...

Egy magyar bolt hűtési díjat számol fel a hűtőben tárolt üdítőkre, de szabályos ez?

A hűtő megy, így az egyik magyar boltos úgy döntött, hogy ezekre az üdítőket hűtési díjat tesz rá.

Tömeges balesetekhez küldhetik majd a mentők ezt a speciális új járművet – fotó

A Magyar Vöröskereszt egy tömeges baleseti egységként szolgálatba álló gépjárművet adott át az Országos Mentőszolgálat számára....

Őrsi Gergely a börtönben is megkapja a testületi anyagokat, és saját előterjesztéseket írhat

A II. kerületi alpolgármester szerint főnöke továbbra is felelős az önkormányzat döntéseiért.

0

Sport

Mbappéékat az özönvíz sem tudta megállítani, a franciák embertelen körülmények között is behúzták a győzelmet

Szűk 40 percnyi futball után leszakadt az ég Philadelphiában, két órát állt a játék, de a Real klasszisát ez sem zökkentette ki.

Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka

Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Átigazolási szuperbomba, Luis Enrique, a PSG és a Liverpool is harcba száll a világ futballjának új csodagyerekéért, 100 millió euró sem lesz elég

! A mindössze 19 éves Yan Diomandé iránt Luis Enrique PSG-je és a Liverpool is komoly érdeklődést mutat, miközben az RB Leipzig még egy 100 millió eurós ajánlatnál is többre tartja a villámgyors elefántcsontparti

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja

A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.

0
0

Bulvár

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra

Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy

Nemzeti „vagyonkezelés”: több sebből vérzik a két és fél milliárd forintos kölcsön, vádat emelt az ügyészség

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt hat vádlottal szemben emelt vádat egy állami cég két és fél milliárd forintos kölcsöne kapcsán

Hét év után kitálalt Kulcsár Edina, most mindent bevallott

Összeszedte a bátorságát Kulcsár Edina és mindent elmondott.

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

Hatalmas pofon a nyugdíj előtt álló nőknek: szigorodnak a szabályok

Így változott a nyugdíj előtti álláskeresési segély.

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Tényleg visszatér a vezetékes telefon az otthonokba? A fiatalok szerint nem véletlenül

Volt idő, amikor a vezetékes telefon szinte minden otthon természetes része volt. Aztán jöttek a mobilok, az okostelefonok és az állandó online jelenlét, a régi készülékek pedig szinte egyik napról a másikra eltűn

Magyar Péter: Nem fogják Rogán Antal vagy Orbán Viktor helyett elvinni a balhét az alacsonyabb szinten lévők

A miniszterelnök szerint a Tisztítótűz-művelet során az alacsonyabb szinten érintettek nem fogják a vezetők helyett vállalni a felelősséget. Úgy véli, ezek az emberek vádalkut köthetnek, mert nem akarnak börtönbe

Elképesztő szörnyűség a Gödöllő melletti óvodában: Sokkot kaptak a szülők, miután kiderült, mit tett az óvónő a síró kislánnyal

Hivatalosan is vádat emelt az ügyészség egy Pest vármegyei óvodapedagógus ellen, aki a vád szerint brutális és megalázó módon fegyelmezett meg egy ötéves gyermeket. A kislány zokogását megelégelő nő olyan mód

0