Női kézilabda olimpiai selejtező - Kvótát szerzett a magyar válogatott
A magyar női kézilabda-válogatott kvótát szerzett a párizsi olimpiára, miután a debreceni selejtezőtorna vasárnapi zárómeccsén 37-28-ra legyőzte Japánt, így hibátlan teljesítménnyel a tabella élén végzett.
| Női kézilabda olimpiai selejtező - Magyarország-Japán Szöveg: Debrecen, 2024. április 14. A magyar csapat ünnepel a női kézilabda olimpiai selejtezőtorna 3. fordulójában játszott Magyarország - Japán mérkőzés végén a debreceni Főnix Arénában 2024. április 14-én. A magyar válogatott kvótát szerzett a párizsi olimpiára, miután a selejtezőtorna zárómeccsén 37-28-ra legyőzte Japánt, így hibátlan teljesítménnyel a tabella élén végzett. MTI/Czeglédi Zsolt |
A négyes másik párizsi repülőjegyét a világbajnoki negyedik helyezett svéd válogatott szerezte meg. Az ötkarikás csoportokat kedden 17.30-tól sorsolják a francia fővárosban.
Eredmény, 3. (utolsó) forduló, 1. csoport
Magyarország-Japán 37-28 (18-11)
--------------------------------
Debrecen, Főnix Aréna, 4242 néző, v.: García, Paolantoni (argentinok)
lövések/gólok: 52/37, illetve 47/28
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 5/5
kiállítások: 6, illetve 2 perc
Magyarország:
------------
Böde-Bíró - Győri-Lukács 6, Klujber 11, Vámos, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 3, Szöllősi-Schatzl 1, cserék: Papp 1, Simon 4, Márton 3, Bordás, Kácsor, Debreczeni-Klivinyi 4, Pásztor 2, Albek 1, Janurik
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese annak tudatában lépett pályára a Főnix Arénában, hogy csupán négygólosnál nagyobb veresége esetén nem jut olimpiai kvótához. Ázsiai riválisát a nemzeti csapat eddigi 18 egymás elleni mérkőzésükön kivétel nélkül legyőzte, legutóbb 2019 márciusában egy siófoki barátságos mérkőzésen 33-21-re.
A távol-keletiek érkeztek hamarabb melegíteni - jellegzetes kiáltások közepette -, a csarnokban természetesen akkor robbant a hangorkán, amikor pályára érkezett a magyar együttes, amelyet "kitartás, elszántság" feliratú óriásmolinók köszöntöttek. A találkozón azok az argentin játékvezetők fújták a sípot, akik a tavalyi világbajnokság horvátok elleni, drámai végjátékot hozó találkozóján is, amelynek megnyerése tette lehetővé, hogy a magyar válogatott részt vehessen a selejtezőtornán.
A házigazda keretéből ezúttal a kapus Szemerey Zsófia, a jobbszélső Faluvégi Dorottya, illetve az előző két találkozót is kihagyó balátlövő, Juhász Gréta maradt ki. A Kisvárda japán jobbszélsője, Akijama Nacumi nem kapott lehetőséget.
Kiharcolt és értékesített magyar hétméteres, illetve Böde-Bíró Blanka védése adta meg az alaphangot, ám a meccs elején mindkét oldalon sok volt a hiba támadásban és kevés gól esett. Tíz perc után már létszámfölényben támadott Japán, a közönség szűnni nem akaró buzdítása mellett azonban állta rohamait a magyar védelem. Negyedóra elteltével 9-4-re vezetett a nemzeti csapat, a rivális pedig másodszor kért időt, ám ez sem zökkentette ki a házigazdát: a kezdősor kulcsjátékosai jól teljesítettek, labdaszerzések után érkeztek az üres kapus gólok, Böde-Bíró remekelt a kapuban, így a szünet előtt nem sokkal már kilenc gól is volt közte (17-8), végül hétgólos különbséggel vonulhattak pihenőre a felek.
Az elmúlt időszakban az együttesnek rendre nem túl erős periódusa volt a második félidő első tíz perce, és ezúttal is sok hibával tért vissza a csapat az öltözőből, miközben a bírók könyöklésért piros lappal kizárták Nagata Mikát a japán csapatból. Klujber Katrin és Győri-Lukács Viktória vezetésével aztán a pontatlanságok ellenére a 41. percben kialakult a tízgólos különbség (23-13), innentől pedig egy időre valóságos örömjáték vette kezdetét látványos megoldásokkal. A hajrára szinte teljes sorcserét hajtott végre Golovin, valamennyi játékosának lehetőséget adott, és bár a szigetországiak átmenetileg kicsit faragni tudtak lemaradásukból a friss erőkkel szemben, a magabiztos magyar sikert nem fenyegette veszély. Joggal hangzott fel az utolsó percben a nézőtérről: "szép volt, csajok!"
A mérkőzés legjobbja és legeredményesebbje Klujber Katrin lett 11 góllal, Győri-Lukács Viktória hatszor talált be, a csapatkapitány Böde-Bíró tíz, Janurik Kinga három japán kísérlet hárításával vette ki a részét a kvótaszerzésből.
1976, 1980 és 2004 után negyedszer fordul elő, hogy a magyar férfi és női kézilabda-válogatott is olimpiai résztvevő. A férfiak márciusban, Tatabányán szerezték meg a párizsi repülőjegyet. A nők nyolcadszor lesznek tagjai az ötkarikás torna mezőnyének, legjobb eredményük a 2000-es ezüstérem, legutóbb a tokiói játékokon a negyeddöntőben búcsúzva hetedikként zártak.
korábban:
Svédország - Nagy-Britannia 52-8 (26-6)
A végeredmény: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Japán 2, 4. Nagy-Britannia 0
A párizsi olimpia női kézilabdatornájának mezőnye:
Franciaország (rendező, világbajnok), Dánia, Koreai Köztársaság, Angola, Brazília, Norvégia, MAGYARORSZÁG, Svédország, Hollandia, Spanyolország, Németország, Szlovénia.
MTI
hírek innen, onnan
3 napos időjárás-előrejelzés: Ónos eső csap le ránk
Csak óvatosan az utakon.
Padlógázzal tér vissza Magyarországra a legendás telefonmárka
A mennyet és a poklot is megjárta a OnePlus, amely most megint megpróbálja elcsavarni a magyarok fejét, többek között egy atombombának...
Meglepő kutatás: ezért különleges a vombatok ürüléke
Miért jó a kocka alakú ürülék?
Még annál is sokkal rosszabb állapotban van a Petőfi híd, mint azt eddig gondoltuk
A felújításra még éveket kell várni.
Késsel ölte meg három gyermekét a gyilkos anya: az apjuk a gyerekek képeivel jelent meg a bíróságon
Kés okozta sérülésekbe vesztették életüket.
Mennyi pénzzel jár a Nobel-díj? Rengetegnek tűnik, de attól függ, honnan nézzük
A Nobel-díj alapvetően hatalmas összegnek számít, bár eltörpül egyes élsportolók fizetése mellett, így egy érdekes ellentét alakult...
Ezen a napon ingyenes a belépés egy magyarországi termálfürdőbe, még ajándékot is adnak a vendégeknek
A két ünnep között megnyitják a fürdőt, belépőt sem kell fizetni.
Karácsony előtt jött a hír, brutális fordulatot vesz az időjárás, nincs sok hátra
Fontos változásról jöttek hírek az időjárásban.
Felfoghatatlan tragédia. 62 évet szánt neki a sors, legyőzte a gyilkos kór az egyik legszebb orgánumú magyar színészt
Annyira hihetetlen, hogy már nincs többé.
Teljesíthetetlenek a választási ígéretlicit által keltett gazdasági várakozások
A lakosság nincs tisztában azzal, hogy gazdasági helyzetének érezhető javulása csak pillanatnyi – írja véleménycikkében Karsai Gábor,...
Szoboszlai Dominik fontos rangsorban előzte meg Cristiano Ronaldót
A The Guardian 2025-ös toplistáján Szoboszlai Dominik a világ 100 legjobb futballistája között szerepel.
Sport
Kitálalt a nehézségeiről a hatszoros olimpiai bajnok úszó, elárverezte több aranyérmét is
Ryan Lochte bejelentette, hogy könyvet fog írni az életéről.
Kétszeres olimpiai bajnok sportolót neveznek ki Magyarország havannai nagykövetének
Régebben még a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki székére is esélyes volt.
Belülről árulták el a Barcelonát, Flick trükkösen átverte a kémet
A katalán klubnál egy játékos már hetek óta szivárogtat fontos belső információkat.
A Liverpool BL-győztese szerint nagy a baj, két klasszisát is eladhatja a klub
A Vörösök egykori futballistája többet vár a nyáron megszerzett játékosoktól.
Brutálisan nagy gólt rúgott a saját térfeléről a marokkói futballista
Az Arab Kupa döntőjében villant a válogatott mezben a marokkói játékos.
Botrány a darts-vb-n, kizárták az egyik játékost
Első mérkőzését pedig megnyerte.
Őrjöngő tagországok, kitört a vízumbotrány a Nemzetközi Kézilabda-szövetség kongresszusa előtt
Még el sem kezdődött a Nemzetközi Kézilabda-szövetség elnökválasztó kongresszusa, máris áll a bál Egyiptomban.
Kórházba került a magyar válogatott labdarúgója, infúziós kezeléseket kapott
Német csapata nem nevezte a hétvégi bajnoki meccskeretébe.
A rivális edzőjét akarja a Manchester City, ha Guardiola a szezon végén távozik
Egyre több olyan hírt lehet hallani, hogy a mostani Pep Guardiola utolsó szezonja a Manchester Citynél.
Szoboszlai Dominik állapotáról adott friss tájékoztatást a Liverpool vezetőedzője
Arne Slot együttese az Európa-liga győzteséhez látogat.
Óriási bajt okozott a nem várt futballszenzáció
Finnország ünnepel, de közben egyre csak sokasodnak a kérdések, mi lesz így a csodacsapattal?
Norvégiának elege lett a kézilabdát uraló korrupt egyiptomi sportmatuzsálemből
A világ egyik vezető kézilabda nagyhatalma határozott elképzelésekkel utazott el ai IHF egyiptomi tisztújító kongresszusára.
Bulvár
Megszületett a döntés Brüsszelben – Ursula von der Leyen vagy Orbán Viktor lehet a boldogabb?
Ukrajna túlélését sikerült biztosítania az uniós vezetőknek, mégse örülhetnek igazán. Orbán Viktor nem adott pénzt, mégse lehet teljesen boldog.
A férfi rögtön beállt a zuhany alá, ahogy reggel hazaért: a barátnője sokkot kapott, amikor rájött, kinél is töltötte az éjszakát
Felkavaró levelet írt a párkapcsolati tanácsadónak egy szerelmes nő, aki hosszú ideje gyanítja, hogy a barátja titokban összeszűrte a levet valakivel.
A világsztár nem vett fel bugyit, és mindenki megláthatta a vagináját
A sztárok egy részétől már megszokhattuk, hogy se nem visszafogottak, se nem finomak.
Újabb ex-fideszes bukott le a Tisza Párt berkein belül, felismerte őt valaki a pártból?
A kellemetlen jelenetet kamera is rögzítette.
Ezt a dolgot soha ne hagyd bedugva éjszakára: hatalmas lakástűz lehet belőle, ráadásul rengeteg áramot pazarolsz vele
Sokan teljesen nyugodtan fekszenek le aludni úgy, hogy közben a lakásukban több olyan eszköz is áram alatt marad, amely valójában komoly veszélyt jelenthet. A probléma az, hogy ezekre szinte senki nem gondol kockázatké
Vlagyimir Putyin évértékelője: Oroszország meg fogja semmisíteni a Kalinyingrádot érő fenyegetéseket
Egyebek között az ukrajnai harci cselekmények beszüntetésének feltételéről és az EU-csúcs fejleményeiről is elmondta véleményét évértékelőjén az orosz elnök.
„Lónak a fa*át kérek bocsánatot” – durva szócsata alakult ki Hadházy Ákos és Hajdú Péter között
A politikus elárulta, hogy ki lesz a Mészáros-csoport karácsonyi bulijának sztárfellépője.
Meglepő, ki kaszálta el az orosz vagyon elvételének tervét Brüsszelben
Nem a magyar és nem is a belga miniszterelnök verte be az utolsó szeget a jóvátételi hitel koporsójába.
Orbán Viktor régi barátja kitálalt a miniszterelnökről, óriási fordulat, kevesen mondták ezt eddig ki választások előtt
A választások előtt sorra jönnek az újabb és újabb interjúk, ez is az oka.
Ez a 3 csillagjegy lesz idén karácsonykor a legszerencsésebb
Az idei karácsony három csillagjegy számára igazi fordulópont lehet. Nemcsak meghitt pillanatok, hanem szerencsés események, jó hírek és váratlan lehetőségek is érkezhetnek, amelyek hosszabb távon is hatással lehet
Ijesztő meteorológiai jelenség közelít felénk: már a riasztást is kiadták - karácsony előtt kettészakad az ország
A legújabb előrejelzések alapján sajnos kijelenthetjük, hogy a karácsony előtti napok időjárása sem hoz békét és nyugalmat. Máris mutatjuk, milyen meteorológiai jelenségek keserítik majd meg az ünnep előtti idő
Moszkva fenyegető üzenetet küldött Európának ez EU-csúcs után, Magyarországot külön megemlítették
Nem nyerte el a tetszésüket az ott meghozott döntés.

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Szekszárdi? Az alábbi időpontokban tartózkodjon a zajkeltéstől!
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!


